Jak się żyje w Peru? Radiowa audycja Polaków dla Polaków

„Jak się żyje w Peru?” – to tytuł pierwszej radiowej audycji, w której o dawnym kraju Inków rozmawiam z Marcinem Mentelem, pomysłodawcą agencji trampingowej www.peruexpedicion.com.

Pomysł na polskie audycje z Peru narodził się kilka lat temu. Nagraliśmy nawet z Marcinem pierwszy program, ale po jego odsłuchaniu okazało się, że… prawie nic się nie nagrało. Powodem był podły, amatorski mikrofon. Pomni wpadki z przeszłości wynajęliśmy więc profesjonalne studio nagraniowe. To dlatego od strony technicznej słucha się tego całkiem nieźle. Podobnie powinno być z zawartością. Oczywiście zawsze można ponarzekać i uznać, że mogło być lepiej. Jesteśmy w tym dobrzy. Ale najważniejsze, że wystartowaliśmy i jest nad czym pracować, by nasze audycje były użyteczne.

O tą użyteczność chodzi w nich najbardziej. Poświęcamy uciekający czas i wydajemy własne pieniądze, bo chcemy podzielić się naszą wiedzą o tym kraju. Chęci są spore, a tematów na pewno nie zabraknie, więc powinniśmy spotykać się w ten sposób częściej.

Wraz z Marcinem zapraszam zatem do wysłuchania audycji o Peru nagranej przez mieszkających w nim Polaków. Trwa niecałe pół godziny: