Peru to bardzo bogaty zakątek świata. Ma (prawie) wszystko. Co, gdzie i kiedy można w nim zobaczyć? Oto miejsca, które polecam:

Cajamarquilla

cajamarquilla
Ruiny jednego z największych miast starożytnego Peru. Zbudowane w VII wieku naszej ery z suszonej na słońcu cegły adobe. Zachowały się fragmenty ulicznych labiryntów, placów, świątyń i piramid. Dla zainteresowanych historią. Dostępne cały rok.

Grawerowane kamienie z Ica

kamienie-ica-peru
Prywatna kolekcja kilkunastu tysięcy kamieni, na podstawie których powstała odrzucona przez naukę teoria o ingerencji istot pozaziemskich w ludzkość i nasz świat. Dla ciekawych i zainteresowanych tematem. Miejsce dostępne przez cały rok.

Kanion Zaginionych

kanion-zaginionych
Kanion na pustyni koło miasta Ocucaje. Łatwo zgubić się w drodze do tego miejsca, stąd nazwa. Ma pięć kilometrów długości i kilkadziesiąt metrów wysokości. Można do niego zejść – na dole są okresowe, małe laguny. Dostępny przez cały rok.

Półwysep Paracas

polwysep-paracas
Jedno z najsuchszych miejsc świata. Wpadające do Pacyfiku skaliste klify i ustronne plaże tworzą malownicze krajobrazy. Dla miłośników przyrody oraz szukających spokoju i aktywnego wypoczynku. Przez cały rok. Najlepsza pora: październik – maj.

Szlak wina i pisco

wino-pisco-Peru
Sieć prywatnych winiarni na pustynnym wybrzeżu. Można w nich poznać proces produkcji miejscowego wina i pisco – narodowego alkoholu Peruwiańczyków, a także skosztować tych trunków. Dla każdego, nie tylko smakoszy. Przez cały rok.

Wyspy Ballestas

wyspy-ballestas
Archipelag niewielkich wysp na Oceanie Spokojnym zamieszkałych przez uchatki patagońskie, pingwiny Humboldta i inne ptaki. Polecane fotografom i amatorom bliskiego kontaktu z dziką naturą. Dostępne dla każdego przez cały rok.

Zaginione miasto Huayuri

huayuri
Ruiny dużej osady z czasów Inków. Znajdują się przy trasie z Ica do Nazca koło miejscowości Palpa. Mało o tym miejscu wiadomo, bo nie zostało jeszcze dokładnie zbadane. Dla zainteresowanych historią i archeologią. Dostępne przez cały rok.