Na trzy miesiące i za darmo. Dom w Amazonii do zamieszkania

Mam doskonałą wiadomość dla osób, które chcą przenieść się na trzy miesiące do Amazonii i nic za to nie zapłacić. Nie żartuję. W wiecznie zielonej części Peru stoi dom, w którym pod nieobecność właścicieli można zamieszkać całkowicie za darmo.

Dom znajduje się w dolinie Chanchamayo położonej w dorzeczu Amazonki. Rejon ten słynie z upraw świetnej kawy oraz niezliczonych wodospadów. Bardzo łatwo dostać się tam z Limy. Wystarczy wsiąść w wygodny autobus i w kilka godzin przejechać na drugą stronę Andów. Klimatycznie to najbardziej przyjazne człowiekowi miejsce w Peru. Wegetacja egzotycznych roślin, w tym kwiatów, ziół, kokosów, bananów, melonowców i cytrusów, trwa w nim bez przerwy, a w pobliżu nie ma dzikich i niebezpiecznych zwierząt.

Gospodarstwo posiada wszystko, co potrzebne jest do życia: energię elektryczną, bieżącą wodę, ekologiczną toaletę, duży i bujny ogród, a nawet dostęp do internetu. Jedyny mankament dla kogoś, kto nie mieszkał nigdy w Amazonii, to brak wody pitnej w kranie. Jej zapasy można bez problemu uzupełnić w pobliskim miasteczku.

Wiem, że wygląda to wszystko niewiarygodnie, więc uporządkujmy:

  • dom przeznaczony jest dla minimum dwóch, a maksymalnie trzech odpowiedzialnych i spokojnych osób;
  • można w nim zamieszkać od początku lipca do końca września tego roku (inne daty nie wchodzą w grę);
  • obowiązki mieszkańców to karmienie dwóch psów, kota i kilku gęsi oraz podlewanie niektórych roślin;
  • nie trzeba płacić za pobyt, jedyne opłaty to rachunki za prąd i internet – razem około 100 złotych miesięcznie.

Zainteresowanych proszę o kontakt przez poniższy formularz:

Imię

Adres email

Temat

Treść wiadomości